Dienos archyvas: 2024 26 kovo

Edukacija ,,Velykinis margutis‘‘

Edukacijos tikslas – skatinti ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų meninės raiškos ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, kuriant, gaminant įvairiomis technikomis velykinius

Uždaviniai:

1. skatinti vaikų kūrybiškumą įgyvendinant kūrybines idėjas, fantazijas, svajones įvairiomis meno priemonėmis ir būdais;
  2. skatinti veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais, kartu plėtojant emocinę, socialinę, kultūrinę, meninę ir judėjimo patirtis;
  3. ugdyti išradingumą ir meninę raišką;
  4. puoselėti etninę kultūrą.

Iki Velykų liko visai nedaug. Netrukus su šeima sėsime prie stalo ir dalinsimės kiaušiniu iš velykinio krepšelio. Velykų laikotarpis pirmiausia siejamas su kiaušinių dažymo tradicija. Margutis yra vienas pagrindinių Velykų simbolių. Egzistuoja įvairios kiaušinių dekoravimo technikos: margučių dažymas viena spalva, anspaudo technika, dažymas vašku, skutinėjimas ir kt. Todėl, kad vaikams būtų įdomesnė veikla, suorganizavome edukaciją ,,Velykinis margutis‘‘

Kovo 26 d. į ,,Daigeliai‘‘ grupę atvyko VRSCB Bezdonių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Dorota. Šią dieną vyko įvairios edukacinės veiklos, žaidimai, viktorinos apie Velykas, Velykinius margučius. Kartu su bibliotekininke vaikai aiškinosi, diskutavo apie Velykų tradicijas, darė darbelius, minė mįsles, deklamavo eilėraščius. Mokytoja smagiai ir žaismingai padėjo vaikams suvokti, kad Velykų esmė – ne tik marginti kiaušiniai, kad ir kokie gražūs jie būtų, bet ir tai, kad ši šventė yra labai sena,  kurią švenčia krikščionys. Integruotos veiklos metu buvo aptartos Velykų laikotarpio senosios lietuviškos tradicijos, margučių dažymo būdai, prisiminti įvairūs linksmi žaidimai. Vaikai kartu su mokytoja, bibliotekininke, mokytojų padėjėjomis sukūrė daug nuostabių Velykinių margučių, dekoracijų. Visi kartu nusprendėme iš sukurtų margučių padaryti didelį vieną margutį, kuris papuoš mūsų grupę.

Akcija ,,Inkilėliai Nemenčinės miestui papuošti‘‘

2024 metais šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks BIRŽELIO 29 – LIEPOS 6 dienomis. Dainų šventė – vienas svarbiausių šalies kultūros reiškinių. Jau nuo 2023 metų gruodžio mėnesio prasidėjo Dainų šventės žygis per Lietuvą. Pirmieji renginiai pernai gruodį vyko Kretingoje. Pajūrio liaudiškų šokių ir folkloro kolektyvai, chorai bei kapelos pradėjo 2024 metais šimtmetį minėsiančios Dainų šventės renginių programą. Dainų šventės žygis toliau keliaus per Lietuvą ir nuo šių metų pradžios aplankys dar 10 savivaldybių: Vievį, Pasvalį, Marijampolę, Lazdijus, Mažeikius, Jonavą, Anykščius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę. Dainų šventės žygio per Lietuvą mūsų regione simbolis – inkilas. Šiuo pavasario simboliu bus puošiamas Nemenčinės miestas, kuriame vyks šio žygio renginys. Iš viso šventei reikia 530 inkilų.

Todėl ir mūsų darželio ,,Daigeliai‘‘ ir ,,Žački‘‘ grupės  prisidėjo prie šios akcijos ir pagamino inkilų šventei papuošti. ,,Daigeliai‘‘ grupėje buvo suorganizuota ,,Inkilėlių‘‘ paroda. Vaikai kartu su tėveliais gamino inkilėlius ir atnešė į parodą. Darželio vaikučiai turėjo galimybę pamatyti įvairaus dydžio inkilus, sužinojo iš ko jie gaminami ir kokiems paukščiukams skirti.