Projektinė veikla darželyje

Įvairiaspalvis ruduo ne tik papuošė gamtą, bet ir sudarė galimybę darželyje rudens gėrybes panaudoti įvairioje vaikų veikloje. Su vaikais prisirinkę įvairios gamtinės medžiagos, ją panaudojome įvairioje projektinėje veikloje. Šį rudenį ,,Daigeliai’’ grupė prisijungė prie respublikinių STEAM projektų: „Rudeninis papuošalas“, „Matematika su rudens gėrybėmis“, „Ilgiausi gamtos karoliai“, ,,STEAM pūstažandžio moliūgėlio kelionė iki žibinto“. Spalio mėnesį ,,Daigeliai’’ grupėje buvo suorganizuota papuošalų paroda. Projektų metu plėtojome ugdytinių žinias apie gamtoje augančius augalus, jų savybes, ugdėmės smulkiąją motorika, gilinome vaikų matematines žinias bei loginį mąstymą,  skatinome vaikus, išradingai plėtoti veiklą, naudojant gamtines priemones, STEAM elementus, siekiant įgyvendinti konkrečius sumanymus. Ugdytiniai iš pasirinktų gamtinių medžiagų verė karolius, gamino įvairius papuošalus, eksperimentuojant bei tyrinėjant, ieškojo naujų matematikos pažinimo raiškos formų, naudojant STEAM metodiką. Išbandė įvairius meninės raiškos būdus, medžiagas bei atlikimo technikas. Ugdytiniai kūrybiškai įgyvendino idėjas naudojant gamtinę medžiagą, formavosi matematinius įgūdžius, pasitelkiant įvairius sprendimus, išradingumą, kūrybiškumą. Išgyveno kūrybos džiaugsmą ir sėkmę, formavosi emocinį ryšį su gamta. Visa tai ugdytiniams suteikė džiaugių emocijų kuriant netradicinius karolius, papuošalus, žibintus iš gamtos gėrybių.