Dienos archyvas: 2023 8 lapkričio

Europos sveikos mitybos diena

Lapkričio 8 d. „Žački“ grupės ugdytiniai minėjo Europos sveikos mitybos dieną. Užsiėmimų metu vaikai analizavo sveiko maisto piramidę, diskutavo apie sveiką mitybą, vardino, ką labiausiai mėgsta valgyti, kaip atrodo sveiko maisto lėkštė, skirstė sveiką maistą ir nesveiką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Zamara

Projektinė veikla darželyje

Įvairiaspalvis ruduo ne tik papuošė gamtą, bet ir sudarė galimybę darželyje rudens gėrybes panaudoti įvairioje vaikų veikloje. Su vaikais prisirinkę įvairios gamtinės medžiagos, ją panaudojome įvairioje projektinėje veikloje. Šį rudenį ,,Daigeliai’’ grupė prisijungė prie respublikinių STEAM projektų: „Rudeninis papuošalas“, „Matematika su rudens gėrybėmis“, „Ilgiausi gamtos karoliai“, ,,STEAM pūstažandžio moliūgėlio kelionė iki žibinto“. Spalio mėnesį ,,Daigeliai’’ grupėje buvo suorganizuota papuošalų paroda. Projektų metu plėtojome ugdytinių žinias apie gamtoje augančius augalus, jų savybes, ugdėmės smulkiąją motorika, gilinome vaikų matematines žinias bei loginį mąstymą,  skatinome vaikus, išradingai plėtoti veiklą, naudojant gamtines priemones, STEAM elementus, siekiant įgyvendinti konkrečius sumanymus. Ugdytiniai iš pasirinktų gamtinių medžiagų verė karolius, gamino įvairius papuošalus, eksperimentuojant bei tyrinėjant, ieškojo naujų matematikos pažinimo raiškos formų, naudojant STEAM metodiką. Išbandė įvairius meninės raiškos būdus, medžiagas bei atlikimo technikas. Ugdytiniai kūrybiškai įgyvendino idėjas naudojant gamtinę medžiagą, formavosi matematinius įgūdžius, pasitelkiant įvairius sprendimus, išradingumą, kūrybiškumą. Išgyveno kūrybos džiaugsmą ir sėkmę, formavosi emocinį ryšį su gamta. Visa tai ugdytiniams suteikė džiaugių emocijų kuriant netradicinius karolius, papuošalus, žibintus iš gamtos gėrybių.

Pyragų diena darželyje

Kai lauke saulės spindulių vis mažėja, o šventinės lemputės dar neįžiebtos, „Pyragų diena“ puiki proga pasidalinti savo šiluma ir gerumu. Metų pabaiga – tai toks laikas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, kai mintyse dėliojasi padėkos žodžiai artimiesiems ir tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesė ranką.

Pyragų diena jau tapo gražia tradicija Lietuvoje. Tai puiki proga atlikti labai prasmingą darbą – pagelbėti mažiesiems ligoniukams. Už geros valios žmonių suaukotas lėšas jau padėta dešimtims tūkstančių ligoniukų. Šią dieną kviečiami visi kepti pyragus, parduoti ir surinktas lėšas aukoti.

Lapkričio 6 d. Pyragų dieną ,,Strumyk‘‘ ir ,,Daigelių‘‘ grupės paminėjo šiek tiek kitaip. Tiesiog kartu gaminomės pyragus. Pyragai = gerumas ir gera savijauta. Šis ryšys akivaizdus ir pasireiškia dviem būdais- kūrybine saviraiška ir bendravimu. Gamindami maistą, kepdami mes kūrybiškai išreiškiame save, atsipalaiduojame, užmirštame rūpesčius. Dėmesingai įsisąmoniname situaciją, kad pagamintume norimą patiekalą. Taip pat turime apgalvoti tolesnį procesą – kaip patiekalą pateiksime, kaip ir su kuo valgysime. Visa tai subalansuoja mus tuo metu ir lemia toliau mūsų gerą savijautą. Neveltui populiarėja ne tik meno, bet ir kulinarinė terapija. Gamindami bendraujame ne tik su pačiu savimi, bet ir kitais. Pagamintu pyragu ir kitu patiekalu parodome savo jausmus – dėkingumą, supratimą, pozityvumą. Maistas mums reikalingas ir fiziškai, ir emociškai – gamindami kitiems ir dalindamiesi, laukiame ne tik įvertinimo, bet ir gerai jaučiamės patys.

Šią dieną ne tik plėtėme žinias apie pyragus ir gardumynus, bet ir linksmai praleidome laiką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Danguolė Voinič ir Aurelija Jadinskytė