Dienos archyvas: 2021 17 lapkričio

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ą dieną minima tarptautinė tolerancijos diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje ir kiekvienais metais kviečia prisijungti visas Lietuvoje veikiančias bendrojo ugdymo įstaigas.

TOLERANCIJA – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

KAM REIKALINGA TOLERANCIJA?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva ir pan., skiriamės ir savo mąstymu, būdu, gebėjimais ar pomėgiais. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų, tačiau visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimams. Tik taip galėsime jaustis saugiai. Toleruoti reiškia suvokti, kad kitokių ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis ar menkesnis.

Privalome apie tai pradėti kalbėtis ir mokytis tolerancijos nuo mažų dienų. Svarbu skatinti vaikus domėtis šia sąvoka, sudaryti sąlygas apie tai kalbėtis, išsakyti savo nuomonę.

Priimti – tai suprasti, kad kitas žmogus su savo vertybėmis, pasaulėžiūra, nuomonėmis, išvaizda ir dar daugeliu dalykų, kurie skiriasi nuo mūsų, taip pat yra vertas tiek pat, kiek esame verti mes. Šią dieną švečiame savo ir kitų unikalumus, pasidžiaugiame, kad mūsų aplinkoje yra tiek daug nuostabių skirtingų žmonių!

Mūsų ikimokyklinė įstaiga, kaip ir daugelis Respublikos įstaigų, dalyvavo Tolerancijos dienos minėjime, kuris buvo skirtas tolerantiškumui visuomenėje. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

Šią tarptautinę tolerancijos dieną organizavome įvairias veiklas, kartu su vaikais aiškinomės, kas yra tolerancija, išklausėme vaikų nuomonę ir mintis apie šio žodžio prasmę. Kartu su vaikais aptarėme, kas yra pagarba, supratimas, pagalba, draugystė, nagrinėjome svarbius klausimus, kad visi mes jaustumėmės priimti, saugūs ir turėtumėme žmonių, į kuriuos galėtume kreiptis. Smagiausia buvo visiems kartu kurti Tolerancijos miestą.

Diena prabėgo turiningai ir smagiai. Viliamės, kad tolerantiški būsime ne tik šią dieną, bet ir kiekvieną dieną. Visi įsitikinome, kad tolerancijos galime mokytis visur ir visada. Būkime tolerantiški!