Dienos archyvas: 2021 9 lapkričio

Paminėtos Vėlinės darželyje

Lapkričio mėnuo – didelių pokyčių metas. Šiuo laikotarpiu medžiai meta savo pageltusių lapų skraistes, gamta tampa liūdna ir nebyli, pasirengia žiemos sąstingiui ir rimčiai. Vis ilgėjančios naktys dar labiau paryškina rudeniško liūdesio nuotaiką. Praėjo Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė.

Ar reikia su vaikais minėti šią šventę? Vėlinių šventimas būtinas, nes tai padeda vaikams suvokti šios šventės prasmę, įgyti patirties, pasiruošti gyvenime viskam – tiek džiaugsmui, tiek skausmui.

Taigi, su vaikais visą savaitę prieš Vėlines gilinomės į šio laikotarpio prasmę, tradicijas, papročius.

Siekiant įtraukti ir šeimą į ugdymo procesą, suorganizavome virtualią kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodą ,,Žibintas’’. Nuotraukos buvo publikuojamos uždaroje Facebook grupėje.

Tikslas – skatinti vaikus, bendradarbiaujant kartu su pedagogais ir šeimos nariais, naudojant antrines žaliavas ir menines priemones kurti, konstruoti žibintus.

Uždaviniai:

1. Skatinti antrinių žaliavų panaudojimą kūrybiniams sumanymams.

2. Lavinti vaikų saviraišką, meninius gebėjimus, kūrybiškumą ir fantaziją.

3. Stiprinti mokytojų, ugdytinių ir tėvelių bendravimą ir bendradarbiavimą.

Džiaugiamės, kad tėveliai prisijungė prie organizuojamos parodos ir kartu su vaikais kūrė įvairius žibintus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Danguolė Voinič