Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną organizuojama „Spalvotų kojinių“ akcija. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Lietuvoje ši diena minima nuo 2014. Šios dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų ir jų šeimų integraciją į visuomenę.

Kiekvienais metais mūsų ikimokyklinė įstaiga jungiasi prie šios akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Palaikome šį sindromą turinčius žmones ir jų šeimas, mūvėdami skirtingas kojines. Šią dieną trepsėjo daug mažų ir didelių kojyčių, mūvinčių skirtingomis spalvotomis kojinėmis. Vaikai šoko „Draugystės“ šokį, pagal dainą: https://www.youtube.com/watch?v=oKnEpBiwha8, piešė, spalvino ir visaip meniškai dekoravo kojines, diskutavo kodėl tai mes darome.

Nebijokime būti kitokiais!