Išleistuvės vaikų darželyje

Pakilkit į mėlyną aukštį,
Ir skriskit pirmyn tarsi paukščiai,
Mokyklon, išskleidę sparnus,
Palikę mažuosius draugus.

                      Skaisti vasaros saulė ir kvepiantys alyvų žiedai tarytum byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams ir būsimiems priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Kiekvieni metai atneša mums šią dieną – išleistuves. Šiandien mes visi jaučiame drugelį plazdenant krūtinėje. Vienas etapas baigėsi, prasidės kitas… dar gražesnis! 

                      Nuo pat ankstyvo ryto darželyje šurmuliavo vaikučiai ir jų susirūpinę tėveliai. Ir štai suskambo varpelis, kuris ,,Daigeliai’’ grupės vaikus pakvietė į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves.

                      Darželio išleistuvės žymi svarbią ribą ir etapą vaikų ir jų tėvų gyvenime – ugdytinių atsisveikinimą su nerūpestinga vaikyste darželyje, ruošimąsi rimtesniam žingsniui, t.y. nuo rudens jau sėstis į mokyklos suolą. Vieni vaikučiai eis į pirmą klasę, o kiti į mokyklos priešmokyklinio ugdymo klasę. Su darželiu atsisveikina 9 vaikai. Direktorė kiekvienam priešmokyklinukui ir būsimam priešmokyklinukui įteikė dovanėlę ir diplomą, patvirtinantį, kad jie baigė priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo programą ir palinkėjo sėkmės mokykloje. 

                      Visiems susirinkusiems buvo džiugu stebėti, kaip vaikai žaismingai parodė ką išmoko per visus mokslo metus. Žiūrėjome į ugdytinius ir negalėjome patikėti, kad jie užaugo, pasiruošė naujam gyvenimo etapui. Šis jų pasirodymas buvo be galo nuoširdus ir šiltas. Tėveliai susižavėję stebėjo, kiek daug jų vaikučiai išmoko darželyje.

                      Pabaigoje vaikučiai ir tėveliai ėjo sodinti medelį darželio kieme. Tai yra mūsų darželio tradicija. O po to  visi skubėjo prie stalo vaišintis dideliu tortu. Šventė suteikė visiems vaikams, jų tėveliams, pedagogams ir svečiams šiltų, džiugių emocijų.
                      Linkime būsimiems pirmokėliams ir priešmokyklinukams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos, o tėveliams dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.