Tarptautinė vaikų gynimo diena

Besparnis būtų gyvenimas,
Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys,
            Jei šviesus vaiko juokas
            Nepaglostytų mūsų širdies,
            Meilei jos nepažadintų,
            Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.

  (J. Marcinkevičius)

Kalendorinė vasara prasideda birželio 1-ąją. Šią dieną minima ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tokia diena pirmą kartą paminėta 1950 metais, jos tikslas – priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, ugdyti sveiką, dvasišką, humanišką, morališkai atsakingą asmenybę. Šią dieną mūsų įstaigoje klegėjo vaikų balsai, dainos, šokiai. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, buvo organizuotos sportinės estafetės.

Į šventę vaikų pasveikinti atvyko Bezdonių miestelio laikinai einanti seniūno pareigas Danuta Klimaševska, direktorė Veslava Voinič. Vaikai nuo svečių gavo dovanėles. Drauge pūtėme muilo burbulus, gaudėme balionus, piešėme kreidelėmis, žaidėme žaidimus. Buvo linksma ir smagu, visi patyrėme daug puikių akimirkų!

Ši diena yra labai svarbi visiems ugdytojams, kai stipriau susimąstome apie VAIKYSTĖS FENOMENĄ.

Kiekvienas vaikas turi teisę būti laimingas! Svarbiausia sąlyga šiame kelyje – suaugusiųjų siekis pažinti vaikystę kaip natūralų (prigimtinį) žmogaus socialinio gyvenimo periodą. Suaugusieji turėtų suprasti, kad vaikui ne visada svarbiausia žodžiai, svarbiau tai, kokiomis vertybėmis mes patys vadovaujamės gyvenime ir kaip bendraujame su vaikais.

Jeigu suaugusiems rūpės vaiko mintys ir jausmai tik tam, kad pakeistų juos pagal save taip, kaip patinka, tuomet nepadės joks metodas. Norint pažinti vaiką, reikia įsiklausyti į jį, elgtis pagarbiai, su pasitikėjimu leisti jam skleisti savo prigimtį ir nežaloti jos spaudimu, savo lūkesčiais ir fantazijomis.

Štai keletas Tėvelių minčių apie vaikus:Vaikai – tai mūsų gyvenimas, mūsų viltis, tikėjimas, stiprybė.

Vaikai – tai didžiausia gyvenimo dovana. Jie mus išmoko būti rūpestingesniais, kantresniais…

Vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai…

Vaikai – tai patys tikriausi tėvų atspindžiai!

Vaikai – tai Dievo DOVANA, kurią gavę įsipareigojam juos besąlygiškai mylėti, gerbti, saugoti ir išauklėti geresniais žmonėmis, negu esame patys.

Vaikai – tai mes. Gerbiu save, vadinasi gerbiu ir vaikus. Jei myliu save, tai myliu ir vaikus. Jei pati esu atsakinga, tai atsakingi ir vaikai…

Vaikai – tai šypsenėlės, nuoširdus žodis „myliu“, apkabinimas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.