Mėnesio archyvas: sausio 2025

Kūrybinės STEAM dirbtuvės „OLIZIUKAS“

Sausio 21 d. į salę sugūžėjo vaikučiai. Čia jų laukė kūrybinės STEAM dirbtuvės
,,Oliziuko gamyba‘‘. Oliziuko gaminimas kartu su vaiku – tai ne tik smagus laiko leidimas, bet ir prasminga veikla. Oliziukų  gamyba puikiai lavina smulkiąją motoriką, o kasdienis rūpinimasis Oliziuku ir stebėjimas kas vyksta, supažindina vaikus su sėklų dygimu, ugdo atsakomybę ir kantrybę. Kurdami Oliziuką vaikai pasitelkė visą savo kūrybiškumą bei vaizduotę ir įvairiais raštais bei kaspinėliais puošė savo „mažąjį draugą“. Po dirbtuvėlių vaikams buvo skirta užduotis – stebėti per kiek laiko sužaliuos Oliziuko „plaukai“ (laistyti savo Oliziuką). Stebėjimų metu vaikai įsitikins, kad sėklų augimo greitis priklauso nuo medžiagų, kuriuose jie auga, kad visiems augalams reikia vandens bei šilumos. Praktinis patyrimas – vienas geriausių mokytojų vaikui.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Danguolė Voinič, Ingrida Zamara, Ana Gricevič

,,Seku, seku pasaką’’

Dvi savaites ,,Daigelių’’ grupėje vyko įvairios veiklos apie pasakas. Kiekvieną dieną buvo organizuoti pasakų skaitymai grupėje, kviečiant, kolegas ar kitus įstaigos darbuotojus skaityti pasakas vaikams. Pasakų skaitymas – vienas geriausių būdų praplėsti akiratį, ypač ikimokykliniame amžiuje. Pasakos – tai kultūrinis paveldas, perduodamas iš kartos į kartą, jose užkoduotos pamokos apie įvairias socialines situacijas ir emocijų pasaulį. Pasakų skaitymas ugdo pažintinį intelektą, vaizduotę, plečia žodyną, lavina empatiją, moralę, sąžinės jausmą. Pasakas skaitant drauge su vaiku, stiprinamas emocinis tarpusavio ryšys. Skaitant pasaką, vaikams buvo pateikti ir vaizdiniai pasakos variantai (nuotraukos, pirštukinės lėlės ir kt.). Po perskaitytų pasakų vaikai buvo kviečiami kurti savo pasakas pasitelkiant įvairias dailės priemones. Mūsų tikslas buvo: padėti ikimokyklinio amžiaus vaikams sėkmingai ugdyti socialinius ir emocinius gebėjimus panaudojant pasakas.

Uždaviniai:

  • Turtinti vaiko fantaziją, ugdyti socialines ir moralines nuostatas, mokyti elgesio normų, turtinti kalbą, teikti estetinį pasigėrėjimą.
  • Skatinti vaikus aiškiai, raiškiai skaityti, pasakoti.
  • Skatinti šeimas skaityti pasakas.
  • Ugdyti vaikų savarankiškumą.
  • Ugdyti vaikų kūrybiškumą, vaizduotę.
  • Ugdyti visuomenės narį, padorų pilietį.
  • Atverti pasakos „duris“.

Sausio 17 d. su vaikais apsilankėme VRSCB Bezdonių struktūriname padalinyje (bibliotekoje). Pirmas apsilankymas bibliotekoje buvo labai įdomus ir edukatyvus. Vaikučiams raibo akytės nuo gausybės visokiausių knygučių. Vaikai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis ir sužinojo, kaip svarbu elgtis atsakingai su knygomis. Bibliotekininkė parodė vaikams mažiausią ir ilgiausią bibliotekos knygą, kuri paliko didelį įspūdį. Vėliau buvo perskaityta pasaka apie Batuotą katiną, o vaikai mielai užsiėmė kūrybine veikla – sudėliojo dėlionę pagal pasaką. Laimingi ir patenkinti vaikai grįžo į darželį, žadėdami sugrįžti į biblioteką ir vėl patirti nuotykius su knygomis. Apibendrinant galima teigti, jog vaikai sužinojo, kiek yra daug pasakų, išmoko patys sekti pasakas, suvaidinti jas. Vaikai pradėjo labiau domėtis knygutėmis, iliustracijomis, išmoko jas vartyti, „skaityti“. Labai noriai vyresni vaikai įsitraukė ir į spektakliuko statymą ir vaidinimą. Labai stengėsi suvaidinti kiekvienas savo rolę. Jiems buvo labai svarbu pasirodyti kuo geriau. Vaikams labiausiai patiko vaidinti gerai jau jiems žinomas pasakas, kaip ,,Ropė’’, ,,Pirštinė’’, ,,Jaučio trobelė’’. Veiklos metu, vaikai noriai įsitraukė į kūrybą, kuriant ir piešiant savo mylimiausius personažus. Buvo pakankamai lavinta vaikų fantazija, socialinės ir moralinės nuostatos, praturtėjo kalba, estetinis pasigėrėjimas. Taip pat vaikai pradėjo aiškiau, raiškiau pasakoti, pagerėjo vaikų savarankiškumas, kūrybiškumas. Atsirado didesnis susidomėjimas pasakomis, nes vaikai laisvu laiku, kartu žaisdavo mėgstamų epizodus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

SAUSIO 13-OSIOS MINĖJIMAS DARŽELYJE

Šiandien sausio 13-tosios dienos rytą 8 val. Mūsų darželio languose sužibo atminimo žvakelės – gyvybės, šviesos, atminties ir vienybės simbolis. Jas ugdytiniai kartu su savo pedagogais grupėse uždegė pagerbdami žuvusius už laisvę. Apie tuos įvykius kalbėjome su vaikais, siekėme, kad jų mažos širdelės pajustų vienybės jausmą. Mokytojos vaikams pasakojo, kad reikia vertinti Laisvės kovotojų auką ir būti dėkingiems, jog šiandien gali džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Tegu bendrumas mus vienija nuo pat mažų dienų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Danguolė Voinič, Aurelija Jadinskytė, Ana Gricevič

Trijų Karalių diena darželyje

Trijų Karalių diena darželyje buvo ypatinga. Vaikai sužinojo apie Kasparą, Merkelį ir Baltazarą bei jų kelionę į Betliejų. Kartu nupuošėme eglutę, simboliškai užbaigdami šventinį laikotarpį. Taip pat visi kartu žiūrėjome animacinį filmuką apie Tris Karalius.

Kiekviena grupė dalyvavo edukacinėse veiklose, kurias paruošė auklėtojos – vaikai piešė karūnas ir atliko kitus kūrybinius užsiėmimus.

Ši diena buvo smagi, prasminga ir kūrybinga, leidusi vaikams daugiau sužinoti apie Trijų Karalių šventę ir patirti bendrumo džiaugsmą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič, mokytoja Aurelija Jadinskytė ir Emanuela Koren