Mėnesio archyvas: spalio 2024

Piešimas spalvotu smėliu

Spalio 18 d. ,,Daigeliai‘‘ grupėje vyko edukacija ,,Piešimas spalvotu smėliu‘‘. Piešimas smėliu – tai unikali terapinė veikla vaikams. Smagus kūrybinis procesas, kuris skatino teigiamas vaiko emocijas, didino pasitikėjimą savimi, ugdė kūrybiškumą. Ši veikla nustebino ne tik vaikus, bet ir mus mokytojus.

Šiuo metu spalvotas smėlis, kaip vaikų kūrybiškumą skatinanti medžiaga, išgyvena tikrą raidos pakilimą. Tai nenuostabu, nes su juo vaikai gali kurti ryškius ir įdomius paveikslėlius, kaip ir mojuodami burtų lazdele. Kaip magija, kai vaikas paima į ranką smėlį ir pradeda piešti, paveikslas pradeda „gyventi kaip gyvenimas“. Spalvotas smėlis neseniai išpopuliarėjo. Spalvoto smėlio pagalba išgaunami gražūs paveikslėliai ir tam visiškai nereikia mokėti piešti! Kūrybinis procesas leidžia kurti, žaisti su spalvomis ir pasinerti į fantazijų pasaulį. Taip pat turi raminamąjį ir atpalaiduojantį poveikį, bei lavina pasitikėjimą savimi.

Mokymasis dažyti spalvotu smėliu ypatingų įgūdžių nereikalauja.Naudojant specialų lipnų šabloną, pats smėlis teisingai prilimpa prie paviršiaus tinkamoje padėtyje. Vaikai mėgsta naudoti smėlį, kad sukurtų neįprastus ir ryškius vaizdus, nes tai yra labai įdomu ir žavu. Smėlis yra labai patogus liesti, o jo didelis pobūdis leidžia atsipalaiduoti ir mėgautis procesu. Be to, spalvotas smėlis naudingas vaiko vystymuisi. Žaidžiant šį įdomų žaidimą, vaikas gerina pirštų judėjimo motoriką, vaizduotę ir kūrybinius sugebėjimus, gerina atmintį ir erdvinį mąstymą, taip pat dėmesį ir atkaklumą. Šių savybių ugdymas yra ypač svarbus pačioje kūdikio gyvenimo pradžioje. Tėvų ir mokytojų uždavinys laiku atkreipti dėmesį į tai.Piešimas su spalvotu smėliu taip pat turi teigiamą poveikį nervų sistemai, padeda atsikratyti streso, nerimo, mažina nerimą ir baimę. Ekspertai teigia, kad tai dėl pačios medžiagos atpalaiduojančių savybių. Atsižvelgiant į tai, spalvoto smėlio piešimo privalumai yra akivaizdūs ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Labai naudingas piešimas smėliu yra vyresnio amžiaus žmonių kūrybiškumui lavinti, taip pat jis teigiamai veikia motorikos funkcijas, nes su amžiumi, pirštų jautrumas, kaip taisyklė, mažėja. Galų gale, spalvoto smėlio piešimas ant įdomaus ir aukštos kokybės paveikslėlio yra ne tik įdomi veikla, bet ir labai svarbus vaikų vystymosi veiksnys.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Voinič

Šventė darželyje „Rudenėlis atkeliavo”

Ruduo – turtingas ir gražus metų laikas. Jis gamtai dovanoja – nuostabias spalvas. Skubame džiaugtis rudens gėrybėmis ir paskutiniais šiltais saulės spinduliais. Spalio 16 dieną, saulėtą rudenio trečiadienį, darželyje šurmuliavo smagi Rudenėlio šventė. Į šventę sugužėjo gausi darželio bendruomenė. Rytas džiugino besišypsančiais, įvairiomis rudens gėrybėmis laikinai patapusiais vaikais. Į šventės pasiruošimą geranoriškai įsitraukė visi: nuo pačių mažiausiųjų vaikų iki vyriausiųjų, nuo pedagogų iki aptarnaujančio personalo bei tėvelių. Vaikai su pedagogais puošė darželio aplinką, salę, o tėveliai su su vaikais kūrė įvairias kompozicijas iš rudens gėrybių. Savaitę vaikai su pedagogais diskutavo apie daržoves ir vaisius, aptarinėjo jų įvairovę, savybes. Mokytojai skatino vaikus domėtis rudens gėrybėmis, pasakojo apie jų naudą sveikatai, skaitė įvairius grožinės literatūros kūrinėlius, eilėraščius, atliko kūrybinius darbelius, mokėsi rūšiuoti, skaičiuoti, stebėjo sėklų įvairumą, dydį. Su meninio ugdymo mokytoja mokėsi dainelių, ratelių, žaidimų. Šventės metu kiekviena ugdytinių grupė surengė po šaunų pasirodymą, pristatydama savo daržoves, vaisius. Vaikai kartu su rudenėliu šoko ratelius, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, žaidė žaidimus. Buvo be galo gera matyti visų šypsenas, jaudulį, džiaugsmą…

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Danguolė Voinič, Ingrida Zamara, Julija Mincevič, Ana Gricevič ir
Rūta Židoveinė

Saitmeninis raštingumas darželyje

2024 m. spalio 11 d. ,,Daigeliai‘‘ grupėje veikla vyko netradiciškai. 10 val. vyko nuotolinė pamoka respublikos mastu „Apie robotus vaikams“ per Zoom platformą, kurios metu vaikai gilino savo žinias apie robotų technologijas ir jų panaudojimą. Pamokėlės metu vaikai ne tik klausėsi, bet ir atlikinėjo užduotėles. Po pamokėlės, pasirinkę su vaikais STEAM metodus ir priemones, gaminome įvairius robotus. Užfiksuotas veiklų akimirkas ir pagamintų robotų nuotraukas kėlėme į facebook uždarą grupę.

Šį rudenį prisijungėme prie Respublikinio priešmokyklinio ugdymo grupių kūrybinių konstrukcijų projekto – parodos „Mano svajonių robotas“.

  1. Tikslas – ugdyti vaikų meninę, pažinimo, komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas, pasitelkiant STEAM metodus, siekiant supažindinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie robotus.
  2. Uždaviniai:
    • lavinti vaikų pažintinius, kūrybinius, socialinius, meninius gebėjimus;
    • įtraukti vaikus į kūrybinį procesą, kurio metu jie naudodamiesi įvairiomis medžiagomis ir technologijomis gali išreikšti savo idėjas ir svajones apie ateities robotus.;
    • plėtoti ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir puoselėti gerosios patirties dalinimąsi.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič