Temos Archyvai: Uncategorized @lt

Edukacija su Mažaisiais triušiukais! 

Balandžio 23d. Vaikai susipažino su triušiukais. Jie sužinojo kokių triušiukų veislių būna, kuo skiriasi, kaip atrodo, kokį maistą labiausiai mėgsta, ko negalima duoti triušiukams, kuo skiriasi triušiai ir kiškiai, kokios jų charakterio ypatybės kokių pavojų gali sutikti gamtoje. Vaikai buvo labai smalsūs ir aktyviai dalinosi turimomis žiniomis!

Taip pat vaikai ėjo iš arčiau susipažinti su triušiukais, paglostyti, įsiamžinti nuotraukose! 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Zamara, Aurelija Jadinskytė, Julija Mincevič

„Strumyk“ grupės vaikų kelionė į Bezdonių Geležinkelio stotį

2024 m. balandžio 11 d. „Strumyk“ grupės ugdytiniai kartu su grupių mokytojomis išėjo pasivaikščioti į Bezdonių miestelį stebėjo gamtą, sutiko gyvūnų ir nuėjo iki Geležinkelio stoties.

Jau kelias dienas iš eilės vaikai labai atkreipia dėmesį į traukinių garsus, tad šiandien nusprendėme su vaikais aplankyti mūsų miestelio Geležinkelio stotį. Vaikai tikrai nekantriai laukė. Prieš išeinant pasivaikščioti su vaikais aptarėme, kaip turėsime elgtis kelyje, kaip saugoti savo draugą. Džiugu buvo matyti, kad susitarimai įsiminė vaikams ir visą mūsų kelionę, vaikai buvo labai drausmingi.

Eidami link stoties vaikai stebėjo augalus, sutiko kelis šuniukus. Kaip atėjome prie Geležinkelio stoties kalbėjome iš kurios pusės atvažiuos traukinys, kokios spalvos gali būti traukinys. Užėjome susipažinome su stoties vidumi, pasėdėjome kaip keleiviai ir laukėme atvykstančio traukinio. Išgirdome garso signalą atvykstančio traukinio ir išėjome į lauką. Stebėjome, kiek žmonių išeina, o kiek įlipa. Pamojavome traukinio mašinistui, o jis mums atgal.

Daug pamatę, sužinoję, laimingi, įspūdžių pilnomis kišenėmis grįžome į darželį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Aurelija Jadinskytė

Velykinė pramoga „Kiškių linksmybės“

Balandžio 2 d. vaikučiai kartu su mokytojomis, mokytojų padėjėjomis ir muzikos mokytoja Tatjana Liachovič dalyvavo Velykinėje pramogoje. Visi dalyviai, pasipuošę kiškių kepurėlėmis ir linksmai nusiteikę, susirinko į salę. Čia vaikučiai dainavo, šoko, sakė eilėraštukus. Velykinės pramogos tęsinys toliau vyko grupėse ir lauke. Vaikai atliko smagias užduotis, rideno margučius, varžėsi kuris greitesnis, vikresnis, atidesnis, sumanesnis.

O, kaip buvo smagu visiems kartu dainuoti, šokti, pasportuoti, aktyviai pajudėti, pajusti tikrą pavasario šventės džiaugsmą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Danguolė Voinič, Aurelija Jadinskytė, Julija Mincevič

ŠVENTINĖ SAVAITĖ „VELYKŲ BELAUKIANT“

Velykos – tai kilnojamoji šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė.

Daugelis šeimų laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydusių medžių šakelių.

„Strumyk“ grupė kalbėjo apie Velykas visą savaitę. Vaikai buvo supažindinami su Velykų papročiais, tradicijomis, kiaušinių marginimo būdais ir raštais. Taip pat darė daug darbelių susijusių su Velykomis. Fantazijai ir kūrybai ribų nėra. Vaikai grupėse dalinosi idėjomis, eksperimentavo spalvomis, atlikdavo bandymus, kūrė Velykinius darbelius bei jais puošė savo grupes. Pasitelkdami STEAM metodą margino kiaušinius, vėrė ant iešmelių popierėlius ir taip padarė Verbas. Velykų savaitė buvo graži, labai įdomi ir spalvota kaip velykinis margutis.

„Strumyk“ grupė sveikina visus su artėjančiomis Šv. Velykomis! Linkime tokių kaip Velykų margučiai – spalvingų, ryškių, gražiais gyvenimo vingiais papuoštų pavasario dienų ir likusių metų!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Aurelija Jadinskytė

Edukacija ,,Velykinis margutis‘‘

Edukacijos tikslas – skatinti ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų meninės raiškos ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, kuriant, gaminant įvairiomis technikomis velykinius

Uždaviniai:

  1. skatinti vaikų kūrybiškumą įgyvendinant kūrybines idėjas, fantazijas, svajones įvairiomis meno priemonėmis ir būdais;
  2. skatinti veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais, kartu plėtojant emocinę, socialinę, kultūrinę, meninę ir judėjimo patirtis;
  3. ugdyti išradingumą ir meninę raišką;
  4. puoselėti etninę kultūrą.

Iki Velykų liko visai nedaug. Netrukus su šeima sėsime prie stalo ir dalinsimės kiaušiniu iš velykinio krepšelio. Velykų laikotarpis pirmiausia siejamas su kiaušinių dažymo tradicija. Margutis yra vienas pagrindinių Velykų simbolių. Egzistuoja įvairios kiaušinių dekoravimo technikos: margučių dažymas viena spalva, anspaudo technika, dažymas vašku, skutinėjimas ir kt. Todėl, kad vaikams būtų įdomesnė veikla, suorganizavome edukaciją ,,Velykinis margutis‘‘

Kovo 26 d. į ,,Daigeliai‘‘ grupę atvyko VRSCB Bezdonių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Dorota. Šią dieną vyko įvairios edukacinės veiklos, žaidimai, viktorinos apie Velykas, Velykinius margučius. Kartu su bibliotekininke vaikai aiškinosi, diskutavo apie Velykų tradicijas, darė darbelius, minė mįsles, deklamavo eilėraščius. Mokytoja smagiai ir žaismingai padėjo vaikams suvokti, kad Velykų esmė – ne tik marginti kiaušiniai, kad ir kokie gražūs jie būtų, bet ir tai, kad ši šventė yra labai sena,  kurią švenčia krikščionys. Integruotos veiklos metu buvo aptartos Velykų laikotarpio senosios lietuviškos tradicijos, margučių dažymo būdai, prisiminti įvairūs linksmi žaidimai. Vaikai kartu su mokytoja, bibliotekininke, mokytojų padėjėjomis sukūrė daug nuostabių Velykinių margučių, dekoracijų. Visi kartu nusprendėme iš sukurtų margučių padaryti didelį vieną margutį, kuris papuoš mūsų grupę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

Akcija ,,Inkilėliai Nemenčinės miestui papuošti‘‘

2024 metais šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks BIRŽELIO 29 – LIEPOS 6 dienomis. Dainų šventė – vienas svarbiausių šalies kultūros reiškinių. Jau nuo 2023 metų gruodžio mėnesio prasidėjo Dainų šventės žygis per Lietuvą. Pirmieji renginiai pernai gruodį vyko Kretingoje. Pajūrio liaudiškų šokių ir folkloro kolektyvai, chorai bei kapelos pradėjo 2024 metais šimtmetį minėsiančios Dainų šventės renginių programą. Dainų šventės žygis toliau keliaus per Lietuvą ir nuo šių metų pradžios aplankys dar 10 savivaldybių: Vievį, Pasvalį, Marijampolę, Lazdijus, Mažeikius, Jonavą, Anykščius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę. Dainų šventės žygio per Lietuvą mūsų regione simbolis – inkilas. Šiuo pavasario simboliu bus puošiamas Nemenčinės miestas, kuriame vyks šio žygio renginys. Iš viso šventei reikia 530 inkilų.

Todėl ir mūsų darželio ,,Daigeliai‘‘ ir ,,Žački‘‘ grupės  prisidėjo prie šios akcijos ir pagamino inkilų šventei papuošti. ,,Daigeliai‘‘ grupėje buvo suorganizuota ,,Inkilėlių‘‘ paroda. Vaikai kartu su tėveliais gamino inkilėlius ir atnešė į parodą. Darželio vaikučiai turėjo galimybę pamatyti įvairaus dydžio inkilus, sužinojo iš ko jie gaminami ir kokiems paukščiukams skirti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Žemės diena – diena, kai kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kartą metuose visame pasaulyje minima šventė, skirta atkreipti dėmesį į mūsų planetos ekologinę būklę bei aplinkosaugos problemas.Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Šią dieną mūsų grupės „Strumyk“ ir „Daigeliai“ vaikai paminėjo. Kalbėjome su vaikais kaip atsakingai elgtis gamtoje ir tinkamai rūšiuoti atliekas, rodėme filmukus “Skrudėlyčių pasakojimas”, “Atliekų mažinimas ir rūšiavimas”. Rūpintis Žemės išsaugojimu kiekvieną dieną privalome visi. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aurelija Jadinskytė, Ingrida Zamara

Pasaulinė Dauno sindromo diena

Šios dienos tikslas – keisti neigiamą visuomenės požiūrį ir padėti integruotis Dauno sindromą turintiems žmonėms bei jų šeimoms į visuomenę. Kovo 21 dieną darželyje buvo organizuojama socialinė akcija #nenurašykopalaikyk, kurios simbolis yra skirtingos vienos poros kojinės, simbolizuojančios kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. „Daigeliai“ ir „Strumyk“ grupėse vyko pokalbiai apie tai, kad mes visi esame skirtingi, bet nuostabūs. Darželio ugdytiniai dalyvavo įvairiose veiklose, skirtose parodyti mūsų vaikams supratimą apie Dauno Sindromą ir pagerinti gerumo ir draugystės įgūdžius. Grupių vaikai šoko „Skirtingų kojinių“ šokį, spalvino kojines įvairiomis spalvomis, štampavo rankomis saulutę, kaip palaikymo simbolį tėveliams, auginantiems ”saulytes”.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Zamara

Edukacija Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Su nekantrumu laukdami ne tik atbundančios gamtos ir gaivaus pavasario, bet ir minėdami Velykų tradicijas, ,,Daigeliai‘‘ grupės vaikučiai kovo 19 d. dalyvavo Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje organizuotoje Velykinėje edukacijoje ,,Margučių marginimas‘‘. Kiaušinių marginimo edukacija mūsų vaikučius susipažindino su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais. Biologijos ir chemijos mokytojos bei 10 klasės mokiniai mokė marginti kiaušinius įvairiais būdais, naudojant aplikacijas, natūralius dažus. Vaikai noriai kibo į darbą. Jie kruopščiai margino kiaušinukus, aplikavo, lašino pasirinktus dažus. Numarginome tikrai šaunių ir žaismingų margučių. Po to vaikai iš popieriaus gaminosi velykinius krepšelius. Krepšelius su kiaušiniais vaikučiai pasiėmė su savimi ir galės nustebinti šeimos narius, artimuosius, draugus savo rankomis puoštais margučiais.

                      Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Voinič

Edukacija ,,Inkilėlių gyventojai‘‘

Artėja…. oi, kaip artėja pavasario šaukliai… O mūsų inkilai jau bruzda priimti svečius… Ar jaučiat, kaip budina žemė mus iš miego sąstingio ir pusnių? Tad, jei jūs jau pabudote, pasitikime pavasari kartu!

Kovo 12 d. darželyje vyko edukacija apie inkilėlių gyventojus. Tyrinėjome inkilėlius bei matavome plunksnas didžiausio, mažiausio ir plepiausio paukščio plunksnas… Vaikai sužinojo, kad inkilėliuose gyvena ne tik paukščiai, bet ir vabalai, vabzdžiai, drugeliai, pelės, voverės, šikšnosparniai. Kiekvienas inkilėlių gyventojas turi jam skirtą, pagamintą inkilėlį. Aptarėme su vaikais kodėl turime pakabinti inkilėlius, kaip juos prižiūrėti ir apsaugoti. Edukacijos pabaigoje vaikai kūrė pavasariškus paveikslėlius, raižant lino raižinius. Kiekvienas vaikas pasigamino nuostabius paveikslėlius. Tikime, kad neliko abejingų ir širdelėse užsižiebė saulės spinduliai begaminant šiuos paveikslėlius. Vaikų emocijos buvo geros, nuotaikingos, o veikla praėjo linksmai, kūrybiškai, smalsiai.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Danguolė Voinič, Aurelija Jadinskytė, Julija Mincevič, Ana Gricevič