Tydzień dla Polski w grupie Żaczki

Pierwsze dni maja są ważnymi dniami dla każdego Polaka. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą, natomiast 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Była to druga konstytucja na świecie i pierwsza w Europie.

Aby przybliżyć sobie Polskę, w grupie Żaczki na przeciągu tygodnia czytaliśmy polskie baśnie i legendy. Potem omawialiśmy z dziećmi główny wątek i czego naucza baśń. Przypomnieliśmy sobie gdzie leży Polska i jakie ma symbole: kolory flagi, godło, stolicę, kontury państwa i główne miasta. Graliśmy także w gry edukacyjne, aby lepiej sobie utrwalić informację. W trakcie zabaw dzieci musiały pracować w grupach, dzielić się zadaniami, pomagać sobie nawzajem. Na koniec tematu robiliśmy pocztówkę dla Polski. Ramkę malowaliśmy gwaszem, a biało-czerwoną flagę wykonywaliśmy z wacików. Podczas pracy było wiele radości, gdyż zapoznaliśmy się z nową techniką malowania wacików.

Magdalena Bartoszewicz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.