Dzień mamy w Żaczkach

Dzień Mamy jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należą się uściski, buziaki i milion bukietów za bezwarunkową miłość. Na świecie święto to jest obchodzone w różny sposób i w różnych terminach. W niektórych krajach Dzień Mamy jest świętem ruchomym, jak np. na Litwie. Zawsze obchodzimy te święto w pierwszą niedzielę maja, natomiast w Polsce Dzień Mamy jest świętowany 26 maja.

W grupie Żaczki na przeciągu kilku dni rozmawialiśmy o rodzinie, i o mamusiach. Próbowaliśmy wyjaśnić, co cieszy naszych mam i jak możemy im pomagać w codziennych pracach. Dzieci robili własnoręcznie laurki, przy tym ucząc się pisać słowo „mama”, teraz maluchy wiedzą nie tylko jak brzmi najukochańsze słowo, ale i jak wygląda na piśmie.

Kolejnego dnia kontynuując temat o mamusiach, robiliśmy wazoniki, na których kwitły serduszka. Każdy upiększał swój kwiat według upodobań. Po całej pracy dzieciaki zabrały własnoręczne prezenty dla swoich mam, gdyż jak wiadomo, najlepszy prezent, to ten zrobiony własnymi rączkami.

Magdalena Bartoszewicz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.