Laiškas Kalėdų Seneliui

Gruodžio 6 d. Katalikų Bažnyčia mini Šv. Mikalojų. Šis šventasis žymus ir tuo, kad laikomas dovanas dalinančio Kalėdų Senelio personažo, be kurio šiandien daugelis sunkiai įsivaizduoja šv. Kalėdas, įkvėpėjas. Ši diena – tai šventasis Mykolas, Mykolinės. Nuo XIV amžiaus imta tikėti, jog jis atneša dovanėles vaikams. XVI–XVII a. šventojo Mikalojaus įvaizdis keitėsi. JAV atsirado sekuliarus Santa Klauso personažas, kuris paplito po įvairius kraštus. Sovietų Sąjungoje buvo sukurtas Senelio Šalčio personažas, kuris turėjo perkelti žmonių dėmesį nuo šv. Kalėdų prie Naujųjų metų. Tuo tarpu Lietuvoje įvaizdis susiliejo su seniu Kalėda.
Taigi, su vaikučiais ir mes savaip paminėjome šią dieną. Vaikučiai ryte atėję į darželį pamatė kabančią Kalėdinę kojinę. Diskutavo, svarstė kas galėjo ją čia pakabinti, iš kur ji atsirado. Auklėtoja pranešė, kad mes gavome žinutę nuo Kalėdų senelio. Vaikai turėjo galimybę pasiklausyti Kalėdų senelio įrašyto pokalbio, kurį mums paruošė ir įrašė Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos dramos būrelis. Pasiklausę įrašo su vaikais sėdome rašyti laišką Kalėdų seneliui su norais ir palinkėjimais. Savo laišką įdėjome į kojinę. Po kažkurio laiko vaikai pastebėjo, kad kojinė dingo. Ėjome ieškoti ir surado vaikai ją kabančią rūbinėje. Joje vaikai rado saldainių, kuriuos matyt paliko mums Mikalojus.


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Voinič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.